KOŁOBRZEG

znana i lubiana nadmorska miejscowość wakacyjna

Kołobrzeg to jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych w Polsce. 

Rok w rok przyjeżdża do niego mnóstwo turystów, którzy głównie w sezonie rezerwują dostępne noclegi w pokojach i apartamentach. Wpływ na to ma na pewno szeroka plaża, liczne zabytki, czy też wiele uzdrowisk. Jednak największym atutem tego miasta jest, rzecz jasna, dostęp do morza. To właśnie ta atrakcja najbardziej przyciąga ludzi. Nie można również narzekać na jakość i liczebność miejsc noclegowych, co niewątpliwie jest podstawą w tego typu miejscowościach.  

Kołobrzeg robi wrażenie...

Atrakcje Kołobrzegu

Kiedy mamy już zarezerwowane pokoje w Kołobrzegu, warto rozejrzeć się za miejscowymi atrakcjami. Ze względu na położenie Kołobrzegu, największą jego atrakcją jest oczywiście morze i plaża. Najpopularniejsza jest tzw. Plaża Centralna charakteryzującą się dużą powierzchnią. Świetną atrakcją jest latarnia morska, która jest udostępniona do zwiedzania. Ma ona 26 metrów wysokości i pozwala spojrzeć na piękny krajobraz z zupełnie innej perspektywy. A jeśli ktoś woli "wejść" głębiej w morze, to z pomocą przychodzi molo znajdujące się w Dzielnicy Uzdrowiskowej. Przeszło ono kilka lat temu generalny remont, także jest odnowione i robi furorę wśród turystów. Jak Kołobrzeg, to i Port Morski mający powierzchnię aż 240 hektarów. Warto znaleźć nocleg w okolicy tych wspomnianych miejsc, gdyż są to na pewno świetne formy na spędzenie wartościowego czasu.

Dla osób lubiących wczasy w formie zwiedzania, idealnym pomysłem są muzea, których jest kilka. Przyciągają one zawsze uwagę ludzi. Muzeum Oręża Polskiego przy ulicy ppor. Emilii Gierczak 5 jest skierowane głównie do osób interesujących się tematyką historyczno-wojskową. Natomiast Muzeum 6D na ulicy Rodziewiczówny 15, kieruje swoją ofertę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, a można tam oglądać rzeczy ze specjalnym efektem. Co więcej, tego typu muzeum jest jedyne w Europie - właśnie w Kołobrzegu! Dla pasjonatów bursztynu i wszelkich wyrobów z nim związanych, hitem może być Muzeum Bursztynu, mieszczące się na ulicy Waryńskiego 5. Znajdują się tam starsze rzeczy, ale również i nowsze. Każdy znajdzie więc coś dla siebie, jak nie w jednym, to w drugim muzeum. Z pokojów i różnego typu innych form noclegów jest zazwyczaj także bardzo blisko do tych obiektów.

Fotogaleria

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg
Kołobrzeg

Wypoczynek w Kołobrzegu...

 nie może się odbyć bez zobaczenia Bazyliki Konkatedralnej na ulicy Mariackiej 5 oraz miejskiego ratusza. Charakteryzują się one swoim, specjalnym urokiem i jest kolejną ciekawą formą spędzenia czasu podczas wypoczynku w tym mieście.
Jak więc widać, nikt w Kołobrzegu nie będzie się nudził. Wczasy w tej nadmorskiej miejscowości to jest naprawdę świetny pomysł, który można polecić każdemu. Ogromnym atutem jest także łatwa dostępność pokoi do noclegu oraz ich bardzo dobra lokalizacja. Warto skorzystać z wypoczynku w pięknym i urokliwym Kołobrzegu!

© VersalHotel.pl
wysoki standard wypoczynku w pokojach hotelowych zlokalizowanych w popularnych kurortach