POBIEROWO

wakacje nad morzem nie tylko dla rodzin

Pobierowo jest nadmorską miejscowością turystyczną, o dość bogatej, letniskowej tradycji.

 W jej granice turyści i spragnieni nadmorskiego wypoczynku dojeżdżali już pod koniec XIX wieku. Wtedy to mniej więcej zostały odkryte walory miejscowości, równolegle do słabnącego, rolniczego charakteru Pobierowa. To jeden z wielu przypadków, gdzie sama natura zainterweniowała, i poprzez systematyczne nawiewanie morskiego piasku, uniemożliwiła działalność rolniczą na szerszą skalę. Dzięki temu dziś można w Pobierowie skusić się na wspaniałe wczasy, w sezonie wakacyjnym (i poza nim) nie ma problemu z noclegami oraz z wynajęciem atrakcyjnych domków letniskowych czy pokoi.

Wczasy w Pobierowie

Atrakcje Pobierowa

Miejscowość łączy w sobie kilka cech turystyki masowej, takiej jak gwarne aleje i deptaki, dyskoteki, kawiarnie, smażalnie i puby, ale również Ci, którzy poszukują trochę ciszy, relaksu czy aktywnego wypoczynku- również znajdą coś dla siebie. To idealna lokacja na wczasy nad morzem, gdzie rodzina z dziećmi, para seniorów, czy grupa przyjaciół spragnionych sportowych atrakcji- znajdzie coś dla siebie.Na terenie samej miejscowości działa basen w Ośrodku Wypoczynkowo- Leczniczym. Co ważne, basen czynny jest także dla odwiedzających, a jego główną atrakcja jest podgrzewana woda, co może mieć znaczenie w chłodniejsze dni wakacji. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by znaleźć noclegi w Ośrodku, lub jego bezpośredniej okolicy.

Dla tych, którzy lubią trochę więcej emocji, dostępny jest Park Linowy „Polskie Morze”, umiejscowiony przy głównej ulicy (Grunwaldzkiej) Pobierowa. Park posiada trasę dla dzieci, co umożliwia wspólną, rodzinną zabawę, ale także ścieżkę dla zaawansowanych- co z pewnością spodoba się bardziej ambitnym dorosłym. Na śmiałków czeka ponad 58 przeszkód oraz 64 platformy zapewniając dużo emocji i zabawy.

Dla miłośników wyczynowej jazdy rowerem, rolkami czy deskorolkami- amatorów jak i profesjonalistów aktywnego wypoczynku, czeka wyposażony w mnóstwo atrakcji skatepark. Tutaj mogą spróbować swych sił wszyscy, którzy chcieli by się sprawdzić w akrobacjach i ewolucjach, co istotne wstęp jest bezpłatny. Jednak największą atrakcją, dla której letnicy (i nie tylko) przyjeżdżają do Pobierowa na wczasy, to możliwość wypoczynku wśród przepięknej przyrody. Wspaniała, szeroka i piaszczysta plaża, która w najszerszych miejscach ma ponad 400 metrów szerokości, malownicze klify, oraz fakt, że cała okolica zanurzona jest w pięknym, sosnowym lesie- to wszystko sprawia, że rezerwacje noclegów zaczynają się już późną zimą i wczesną wiosną.

Pobierowo prze cały rok!

Pobierowo jest atrakcyjną opcją zarówno w sezonie, jak poza nim. Znajdą tu coś dla siebie amatorzy aktywnego i pasywnego wypoczynku, a bogata oferta miejsc noclegowych sprawia, że każdy znajdzie pokój spełniający jego wypoczynkowe oczekiwania.

© VersalHotel.pl
wysoki standard wypoczynku w pokojach hotelowych zlokalizowanych w popularnych kurortach