GDAŃSK

miejsce idealne na wczasy o każdej porze roku

Gdańsk - najpiękniejsze miasto nad Bałtykiem

Jednym z najpiękniejszych miast w województwie pomorskim jest zdecydowanie Gdańsk. Jest również stolicą tego województwa, dlatego co roku przyciąga turystów z całej Polski jak i innych państw. Gdańsk posiada bardzo ciekawą przeszłość historyczną, więc turyści chętnie zwiedzają miejsca temu poświęcone. W tym urokliwym mieście znajdziemy dużo plaż do wypoczynku, lasów, jak również nie zabraknie miejsc do zwiedzania. W Gdańsku znajdziemy bardzo wiele rodzajów noclegów - od luksusowych hoteli, po rodzinne pensjonaty. Noclegi w Gdańsku cieszą się dużą popularnością. Miasto jest idealnie przystosowane na odwiedziny turystów. 

Gdańsk zachwyca...

Jak spędzić swój czas w Gdańsku?


Gdańsk oferuje mnóstwo zróżnicowanych form wypoczynku. Można w nim spędzić swoje wczasy aktywnie, jak również skorzystać z uroków pięknych plaż. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Gdańsku jest stare miasto. To najstarszy obszar tego miasta, w którym można podziwiać piękne zabytki, pomniki oraz niezwykły styl budowli. Kanał Raduni, Ratusz Starego Miasta, Brama Oliwska, Motława - to obiekty warte zobaczenia. Znajdziemy tam mnóstwo obiektów, oferujących pokoje. Można wybrać takie, które położone są w samym centrum miasta, tuż nad urokliwą rzeką Motławą. Jak również noclegi położone w bardziej zacisznych miejscach. Reprezentacyjną ulicą Starego Miasta jest Ulica Długa. To tętniący życiem deptak zarówno latem, jak i zimą. Idąc tym szlakiem nie przegapimy żadnych wartych uwagi obiektów, takich jak Brama Wyżynna, fontanna Neptuna, Dwór Artusa, bądź Złota Brama. 

Dla turystów chcących spędzić wypoczynek tuż nad piaszczystymi plażami, zachęcamy do odwiedzenia plaż w Jelitkowie, Stogach, Brzeźnie, Sobieszewie oraz Orle. Wszystkie oferują ciekawą formę spędzenia wczasów. Jelitkowo, Stogi i Brzeźno są doskonale skomunikowane z transportem publicznym. Ze względu na swoje położenie są oblegane przez turystów. Znajdziemy w nich liczne punkty gastronomiczne, boiska do gry w piłkę, promenadę oraz liczne miejsca noclegowe, które oferują pokoje dla turystów. Sobieszewo i Orle przyciągają wczasowiczów ze względu na swoje zacisze. Są to bardziej kameralne plaże. Można skorzystać tam z noclegów w przepięknych domkach wypoczynkowych, jak również nie zabraknie miejsca na kempingi bądź namioty.  

Fotogaleria

Gdańsk
Gdańsk
Gdańsk
Gdańsk

Gdańsk jest wspaniale skomunikowanym nadmorskim miastem.

 Posiada wiele linii tramwajowych ułatwiających szybsze przemieszczanie się po mieście. Polecanym miejscem, głównie w okresie zimowym jest Park Oliwski. Jest wtedy wspaniale oświetlony oraz udekorowany światełkami, dlatego przyciąga wiele turystów. W Gdańsku nie zabraknie również dużych galerii handlowych. Ze względu na jego odpowiednie położenie, w krótkim czasie można dostać się do pobliskich miejscowości wypoczynkowych, takich jak Sopot i Gdynia. 

© VersalHotel.pl
wysoki standard wypoczynku w pokojach hotelowych zlokalizowanych w popularnych kurortach