USTKA

w sam raz na wczasy z rodziną

Ustka to urokliwa, mała miejscowość mieszcząca się na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. 

Znajdują się w niej dwa malownicze kąpieliska, nad którymi przyjemnie można spędzić czas nie tylko w lecie, ale również w innych porach roku. Na plaży w Ustce znajduje się mała, historyczna latarnia morska, z której roztacza się bardzo ładny punkt widokowy na okoliczne walory przyrodnicze. Miasto to bez wątpienia wyróżnia się figurką Syreny Usteckiej, którą znaleźć możemy na Nadmorskiej Promenadzie. Z jej istnieniem w tym miejscu wiąże się z resztą wspaniała legenda, z którą zdecydowanie warto zapoznać się podczas zwiedzania tego pięknego miejsca.

Wakacje w Ustce

Dlaczego spędzić tu wczasy?

Wczasy w Ustce to idealna opcja szczególnie dla osób z dziećmi, bowiem pełna jest ona różnych ciekawych atrakcji. Warto odwiedzić Muzeum Chleba i dowiedzieć się nieco o rozwoju i historii piekarnictwa, ponadto w mieście znajduje się też Muzeum Figur Woskowych, które zdecydowanie warto zobaczyć. W miejscowości dostępne są liczne noclegi, z łatwością więc można nastawić się na przyjemny wypoczynek, wynajmując domek letniskowy na morskim wybrzeżu lub pokoje nieopodal lasów, w których znajduje się kolejna ciekawa rzecz do zobaczenia. Bunkry Bluechera znajdujące się w Ustce to zdecydowanie ciekawy element historii, w środku powstało muzeum multimedialne, które jest ciekawą do zobaczenia propozycją zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. W Ustce popływać możemy również na kajakach, z pewnością jest to idealna opcja dla osób, które lubią aktywny wypoczynek.

Decydując się na wczasy w tym miejscu, warto także odwiedzić Muzeum Śledzia, w którym dowiemy się co nieco o historii połowu oraz przyrządzaniu ciekawych potraw. Mieści się tam również warte do zobaczenia muzeum. Ustka to wspaniała opcja na wakacje, różnorodnie dostępne noclegi, wygodne i komfortowe pokoje, szeroki wybór atrakcji oraz wiele wspaniałych miejsc, w których można zjeść pyszny i ciekawie przyrządzony posiłek. Oprócz wymienionych już tutaj atrakcji w mieście znajduje się również zabytkowy Kościół Najświętszego Zbawiciela, który cechuje się ciekawą i oryginalną architekturą. Jeżeli odwiedzamy to ciekawe miasto razem z młodszymi pociechami, zdecydowanie warto wybrać się w nim do Oceanarium, nieopodal znajduje się także strzelnica, która będzie ciekawą rozrywką zarówno dla młodszych osób, jak i dla dorosłych. Pobyt w Ustce, szczególnie kiedy dobrze go zaplanujemy i odwiedzimy wszystkie atrakcje, na pewno okaże się dla nas idealną i ciekawą opcją na wczasy. Ta malownicza miejscowość z pewnością każdemu przypadnie do gustu. 

© VersalHotel.pl
wysoki standard wypoczynku w pokojach hotelowych zlokalizowanych w popularnych kurortach