Pacanów Atrakcje

Pacanów Atrakcje
1 vote, 2.00 avg. rating (61% score)

Koziołek Matołek w Pacanowie

„W Pacanowie kozy kują, więc koziołek mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa” – Kornel Makuszyński.

Kto nie zna tego cytatu? Ten tekst idealnie oddaje klimat bajki, która stała się symbolem miejscowości. Pacanów jest miastem, które większości ludzi kojarzy się z Koziołkiem Matołkiem i słusznie, bo jest to miejsce bardzo z nim związane, a już na pewno przez kozła dobrze rozreklamowane przez dziesiątki lat. Wieś znajduje się województwie świętokrzyskim na Ponidziu.

Pacanów atrakcje – Europejskie Centrum Bajki jest miejscem, które trzeba koniecznie odwiedzić, udając się tutaj z wizytą. Duży park tematyczny dla dzieci, w którym główna postać wsi jest na pierwszym planie. Do dyspozycji jest spory teren spacerowy, w którym możemy się zrelaksować wśród postaci z bajek. Znajdziemy tutaj również amfiteatr oraz nietypowy budynek, w którym odbywają się warsztaty i ciekawe, kreatywne zajęcia dla najmłodszych.
Pacanów atrakcje? Jest ich całkiem sporo, kolejnym miejscem wartym tego, by postawić w nim swoją nogę, jest ratusz, który zawiera symbol miasta (kozę). Jeśli dalej będzie nam mało ukochanego polskiego Koziołka Matołka to możemy udać się na rynek, który jest obładowany ze wszystkich stron postaciami z bajek i jeśli ktoś nie znajdzie wśród nich koziołka – to chyba pomylił adresy. Miasto żyje nim, oddycha i z pewnością jest z niego dumne. Jest wiele ciekawych miejsc, gdzie możemy spędzić czas, porobić zdjęcia lub zafundować naszym dzieciakom fantastyczną zabawę. Pacanów to wieś warta odwiedzenia.

Pozostałe teksty o podróżach i turystyce:

About author

Related Articles